Toimihenkilöt

Yhdistyksen hallituksen ja toimikuntien puoleen voi kääntyä milloin vain kaikissa yhdistykseen ja yhdistyksen rotuja koskevissa kysymyksissä. Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sähköpostilla. Yhdistys järjestää joka vuosi kevät- ja syyskokouksen, joissa jäsenet pääsevät vaikuttamaan yhdistyksen ajankohtaisiin asioihin sekä päättämään hallituksen kokoonpanosta.  Mikäli sinulla on asiaa koko hallitukselle, tavoitat meidät osoitteesta hallitus@sic.fi.

Puheenjohtaja

Jukka Ruotsalainen
puheenjohtaja@sic.fi

Varapuheenjohtaja

Maria Ketola
maria.ketola@helsinki.fi

Sihteeri

Hanna Karhapää
sihteeri@sic.fi

Hallituksen jäsen

Elina Karlsson
elina.karlsson@alumni.helsinki.fi

Hallituksen jäsen

Nicolina Blomstedt
nicolina.blomstedt@gmail.com

Hallituksen jäsen

Nora Ritala
nora.ritala@gmail.com

Hallituksen jäsen

Maarit Astrén
maarit.astren@gmail.com

Vastuuhenkilöt 2019

Rahastonhoitaja ja jäsensihteeri
Inka Luoma
jasensihteeri@sic.fi

sic.fi-sivuston ylläpitäjä
Oliver Vartiainen
oliver@iki.fi

Kiitäjät-blogin päätoimittaja
Riina Lummekari
riina.lummekari@gmail.com

Etnankoirien pentuvälitys
Elina Mikkola
ehrmikkola@gmail.com

Italiaanojen pentuvälitys
Hanna Karhapää
sukeltaja77@hotmail.com

Toimikunnat 2019

Jalostustoimikunta
Heidi Anderson (puheenjohtaja) – dr.andersonh@gmail.com
Hanna Ukura
Inka Luomanmäki
Leena Jääskelä
Teija Urpelainen
Pia Haarala

Juoksutoimikunta
Tiina Sarjanen (puheenjohtaja) – tiina.sarjanen@gmail.com
Kirsi Hietaharju
Taru Kiviranta
Sanna Koponen

Näyttelytoimikunta
Nicolina Blomstedt (puheenjohtaja) – sic.nayttelytoimikunta@gmail.com
Emma Hiilesniemi
Inka Luomanmäki
Kenneth Skurnik
Leena Jääskelä
Nora Ritala
Elina Karlsson
Maria Ketola
Jukka Ruotsalainen
Saralotta Engblom
Maarit Astrén

Harrastustoimikunta
Maria Ketola (puheenjohtaja) – maria.ketola@helsinki.fi
Elina Mikkola
Inka Luomanmäki
Riina Lummekari
Minttu Vuorinen

Sponsorointitoimikunta
Elina Karlsson (puheenjohtaja) – elina.karlsson@alumni.helsinki.fi
Nicolina Blomstedt
Emma Hiilesniemi
Maarit Astrén

Mittamiehet

Hakeakseen italianvinttikoiralle maasto- tai ratajuoksukirjaa, pitää koira ensin mittauttaa Suomen Vinttikoiraliiton valtuuttamalla mittamiehellä. Mittamiehiä on oltava paikalla kaksi, jotta tulos on virallinen. Mittaus maksaa 5 euroa/koira. Seuraavat SICin jäsenet ovat Suomen Vinttikoiraliiton hyväksymiä mittamiehiä:

Uusimaa
Leena Jääskelä, Helsinki, ylladian@gmail.com
Marie Kontinen, Helsinki, kontinen.m@gmail.com, 041 503 3726
Osmo Kontinen, Helsinki, kontinen.osmo@gmail.com, 045 638 3531
Inka Luomanmäki, Helsinki, luomanmaki@gmail.com
Christine Löfgren, Espoo, 046 876 0408

Keski-Suomi
Karita Masalin, Tampere, karitamasalin@hotmail.com, 040 001 2612
Tiina ja Jari Sarjanen, Nokia, tiina.sarjanen@gmail.com

Länsi-Suomi
Sanna Koponen, Naantali, sanna@teamtruckers.info, 044 023 0969
Elina Mikkola, Turku, ehrmikkola@gmail.com, 040 706 3782

Pohjois-Suomi
Elina Hirvelä, Oulu, elinahir@mail.student.oulu.fi
Essi Paloma, Oulu, essi.paloma@live.com