Hallitus, toimikunnat ja mittamiehet

Yhdistyksen hallituksen ja toimikuntien puoleen voi kääntyä milloin vaan, mieluiten sähköpostitse, kaikissa yhdistykseen ja/tai yhdistyksen rotuja koskevissa kysymyksissä. Yhdistys järjestää myös joka vuosi kevät- ja syyskokouksen missä jäsenet pääsevät vaikuttamaan ajankohtaisiin yhdistysasioihin sekä vaikuttamaan hallituksen kokoonpanoon.

Lähetä hallitukselle palautetta käyttämällä oheista yhteydenottolomaketta:

Nimi (pakollinen)

Sähköposti (pakollinen)

Aihe

Viesti (pakollinen)

Syötä viereisessä kuvassa olevat kirjaimet alla olevaan ruutuun: captcha


Puheenjohtaja
Nora Ritala
nora.ritala (a) gmail.com
Varapuheenjohtaja
Maria Ketola
maria.ketola (a) helsinki.fi
Sihteeri
Noora Nevala
nooraraa (a) gmail.com
Varsinainen jäsen
Kati Hänel
kati_hanel (a) hotmail.com
Varsinainen jäsen
Hanna Karhapää
sukeltaja77 (a) hotmail.com
Varsinainen jäsen
Jukka Lillstrang von Wendt jukka.lillstrang (a) fimnet.fi
Varsinainen jäsen
Elina Karlsson ekarlsso (a) mappi.helsinki.fi

Vastuuhenkilöt 2017

Sihteeri

Noora Nevala
nooraraa (a) gmail.com

Rahastonhoitaja ja jäsensihteeri

Inka Luoma
jasensihteeri (a) sic.fi

SIC.fi-sivuston ylläpito

Oliver Vartiainen
oliver (a) iki.fi

Jäsenlehden Kiitäjät päätoimittaja

Riina Lummekari
riina.lummekari (a) gmail.com

Cirnecoiden pentuvälitys

Elina Mikkola
ehrmikkola (a) gmail.com

Italiaanojen pentuvälitys

Hanna Karhapää
sukeltaja77 (a) hotmail.com

Toimikunnat 2017

Jalostustoimikunta

Heidi Anderson dr.andersonh (a) gmail.com (vetäjä)
Inka Luomanmäki luomanmaki (a) gmail.com, puh. 040 – 165 7010
Hanna Ukura hanna (a) ukura.net
Marjo Blomberg m.lampela (a) dnainternet.net
Leena Jääskelä ylladian (a) gmail.com
Teija Urpelainen teijau (a) gmail.com

Juoksutoimikunta

Tiina Sarjanen (pj), tiina.sarjanen (a) gmail.com puh. 0400 984 520
Noora Nevala nooraraa (a) gmail.com
Kirsi Hietaharju kirsi.hietaharju (a) kolumbus.fi
Taru Kiviranta taru.kiviranta (a) gmail.com

Näyttelytoimikunta

Inka Luoma (pj) inkaluoma (a) gmail.com
Inka Luomanmäki luomanmaki (a) gmail.com
Heidi Anderson dr.andersonh (a) gmail.com
Leena Jääskelä ylladian (a) gmail.com
Nora Ritala nora.ritala (a) gmail.com
Elina Karlsson ekarlsso (a) mappi.helsinki.fi
Maria Ketola maria.ketola (a) helsinki.fi

Harrastustoimikunta

Elina Mikkola (pj) ehrmikkola (a) gmail.com
Inka Luomanmäki luomanmaki (a) gmail.com

Julkaisutoimikunta

Janneke von Wendt (pj) janneke (a) aada.fi
Riina Lummekari riina.lummekari (a) gmail.com
Kattis Honkanen khonkane (a) abo.fi
Janne Saarela janne.saarela (a) kennel.fi, puh. 050 – 518 5315
Kisse Qvick kisseq (a) hotmail.com
Heidi Anderson dr.andersonh (a) gmail.com
Heidi Lämsä

Sponsorointitoimikunta

Elina Karlsson ekarlsso (a) mappi.helsinki.fi
Hanna Karhapää sukeltaja77 (a) hotmail.com

Mittamiehet

Jotta italianvinttikoiralle voi hakea maasto- ja/tai ratajuoksukirja, tämä pitää ensin mittauttaa Suomen Vinttikoiraliiton valtuuttamalla mittamiehellä. Mittamiehiä on aina oltava kaksi jotta tulos voisi olla virallinen. Mittaus maksaa 5 euroa / koira. Seuraavat SIC:n jäsenet ovat SVKL:n hyväksymiä mittamiehiä:

Kati Haapala, Salo, kati.haapala (a) gmail.com, puh. 040 825 3908
Teppo Haapala, Salo
Elina Hirvelä, Oulu, elinahir (a) mail.student.oulu.fi
Päivi Hämäläinen, Helsinki, paivi.m.hamalainen (a) gmail.com
Leena Jääskelä, Helsinki, ylladian (a) gmail.com
Sanna Koponen, Naantali, sanna (a) teamtruckers.info, puh. 044 023 0969
Marie Kontinen, Helsinki, kontinen.m (a) gmail.com, puh. 041 503 3726
Osmo Kontinen, Helsinki, kontinen.osmo (a) gmail.com, puh. 045 638 3531
Inka Luomanmäki, Helsinki, luomanmaki (a) gmail.com
Elina Mikkola, Turku, ehrmikkola (a) gmail.com, puh. 040 706 3782
Kaapo Qvick, kaapoqvick@gmail.com
Kisse Qvick kisseq (a) hotmail.com
Johanna Tuomi, Helsinki
Tiina Sarjanen, Sarkola, tiina.sarjanen (a) gmail.com
Jari Sarjanen, Sarkola
Christine Löfgren, Espoo, puh. 046 876 0408
Karita Masalin, Tampere, puh. 040 001 2612, karitamasalin (a) hotmail.com
Essi Paloma, Kello
Ari Raappana, Kello

Jaa netissä:
  • Print
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Live